Podgórska Biblioteka Publiczna w Krakowie - Czytelnia Główna
2015-3-7
04.03.2015Teatr w bibliotece: „Tak zwana ludzkość w obłędzie” Witkacego
Kraków PBP

Zachęcamy do obejrzenia telewizyjnej wersji spektaklu „Tak zwana ludzkość w obłędzie”, którego premiera odbyła się w Starym Teatrze im. H. Modrzejewskiej w Krakowie 17 maja 1992 roku. "Tak zwana ludzkość w obłędzie" to tytuł ostatniej zaginionej sztuki Stanisława Ignacego Witkiewicza, z której zachował się wyłącznie tytuł, obsada i daty. Przedstawienie jest próbą rekonstrukcji dzieła na podstawie Witk­iewi­czow­skic­h postaci, motywów, obsesji, fragmentów powieści oraz manifestów. Zain­tere­sowa­nych­ widowiskiem Jerzego Grze­gorz­ewsk­iego­ zapraszamy w najbliższą sobotę do Biblioteki Popu­larn­onau­kowe­j przy ul. Teligi 24 na godz. 10:00.

Więcej informacji o spektaklu: www.biblioteka.podgorska.krakow.pl

tak zwana ludzkosc.jpg

tak zwana ludzkosc.jpg tak zwana ludzkosc