23.04.2015Atlas: Doppelganger – spotkanie z Dominiką Słowik

8 maja br. o godz. 17.00 serdecznie zapraszamy do Audytorium Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie, na spotkanie z Dominiką Słowik, pochodzącą z Jaworzna, autorką książki Atlas: Doppelganger. Publikacja, wydana przez Wydawnictwo Znak, choć jest debiutem, nie budzi zaskoczenia. Już jako uczennica gimnazjum byłą zdobywczynią Złotego Pióra (2004 r.), w organizowanym przez Bibliotekę Międzyszkolnym Konkursie Literackim o „Złote Pióro Prezydenta Jaworzna”. W latach 2005 i 2007, będąc już licealistką, ponownie znalazła się w gronie laureatów, otrzymując Brązowe Pióra. Za wybitne osiągnięcia w kulturze i sztuce została nagrodzona stypendium Jaworznickich Przedsiębiorców. Była także finalistką ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, co pozwoliło na rok przed maturą cieszyć się uniwersyteckim indeksami. Obecnie zawodowo i prywatnie związana jest z Krakowem, gdzie ukończyła filologię hiszpańską. Książka Atlas: Doppelganger, była wymieniana przez uczestników jednego z wydań Tygodnika Kulturalnego w TVP Kultura, jako wydarzenie tygodnia. Pisali o niej Paweł Huelle, Sylwia Chutnik z Karoliną Sulej, Marcin Kube, czy Leszek Bugajski. Krytycy jednogłośnie podkreślają wyjątkowość języka i wyobraźni autorki.

Spotkanie_autorskie.jpg Spotkanie_autorskie