25.06.2015Wizyta pierwszoklasistów

W poniedziałek 22.06.2015 dzieci dwóch klas I z dwiema nauczycielkami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zbąszyniu udały się na wycieczkę do naszej biblioteki. Niektórzy z nich już wcześniej odwiedzili naszą placówkę, ale dla większości była to pierwsza wizyta wśród księgozbioru.
Uczniowie zwiedzili sale konferencyjne oraz poszczególne działy biblioteki: Czytelnię, Oddział dla dzieci i Wypożyczalnię. Dowiedziały się, jaka jest różnica między czytelnią a wypożyczalnią i w jaki sposób uporządkowane są książki na półkach. Zapoznały się z zasadami zachowania w bibliotece. Poznały działalność placówki, jej funkcjonowanie. Uzyskały informacje, w jaki sposób można zostać czytelnikiem i korzystać z księgozbioru. Po zwiedzeniu dzieci zeszły na dół do sali multimedialnej, usiadły wygodnie na poduszkach i narysowały swoje plany wakacyjne. Powstały różnorodne i bardzo ciekawe prace, które zostały powieszone w holu biblioteki. Każdy, kto do nas przyjdzie, będzie mógł je obejrzeć. Dzieciom bardzo podobała się wizyta w bibliotece. Obiecały, że na pewno jeszcze na odwiedzą. (tekst: Katarzyna Tobys, zdjęcia: ARG)

DSC_0840.jpg DSC_0840
jpg, 1.2 MiB, 4608x3072