21.07.2015Żabnieńska Biblioteka otrzymała wsparcie w ramach programu "Akademia Orange dla bibliotek"

Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie otrzymała po raz kolejny wsparcie finansowe w ramach programu „Akademia Orange dla bibliotek” organizowanego przez Fundację Orange. Program adresowany jest do gminnych bibliotek publicznych prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego.

Celem Programu jest wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez zwiększenie dostępu do nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania tak, by biblioteki stały się nowoczesnymi, wiel­ofun­kcyj­nymi­ centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi.

Wniosek złożony przez Bibliotekę w Żabnie został rozpatrzony pozytywnie. Biblioteka otrzymała dotację w wysokości 1 887,40 zł, którą może przeznaczyć na swoje cele statutowe, a w szczególności na pokrycie kosztów z tytułu opłat instalacyjnych, aktywacyjnych, abonamentowych oraz sprzętowych niezbędnych do zapewnienia dostępu do Internetu w placówce głównej oraz w filiach w Niecieczy, Niedomicach i Otfinowie. Dotacja może być również wykorzystana na zakup materiałów oraz prowadzenie projektów o charakterze edukacyjnym.

Dzięki wsparciu przez Fundację Orange w Bibliotece w Żabnie oraz jej filiach można korzystać z bezpłatnego dostępu do Internetu, w tym bezprzewodowego hot – spot.
orange.jpg

orange.jpg orange