31.07.2015LINK do katalogu biblioteki na stronie WWW

polubnas.jpg

Zachęcamy do zapoznania się z wybranymi zaleceniami Katalogu dobrych praktyk użytkowników systemów SOWA, a w szczególności z dwoma niżej wybranymi punktami:

Na stronie internetowej biblioteki umieść w widocznym miejscu dostęp (link, widget) do katalogu bibliotecznego. Nie powinno do niego prowadzić więcej niż jedno, maksymalnie dwa kliknięcia myszą.

Do katalogu bibliotecznego może prowadzić ze strony WWW:

Nie zwlekaj z udostępnieniem katalogu biblioteki na stronie WWW, nawet jeśli jeszcze nie wprowadziłeś całości księgozbioru do systemu komputerowego. Staraj się też różnymi sposobami informować czytelników o dostępności katalogu bibliotecznego on-line.

Więcej: www.konsorcjum.sowwwa.pl

polubnas.jpg polubnas