Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie
2015-9-5
26.08.2015Zapraszamy do wspólnego czytania „Lalki” w Żabnie
Żabno M-GBP

W sobotę 5 września o godz. 10.00 na żabnieńskim Rynku odbędzie się ogólnopolska akcja „Narodowe Czytanie”. Do udziału w niej zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców, przedstawicieli Rady Miejskiej, szkół, stowarzyszeń, firm i instytucji działających na terenie gminy. W tym roku wspólnie czytać będziemy „Lalkę” Bolesława Prusa.
Narodowe Czytanie to zainicjowana w 2012 roku przez prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane narodowym, aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.
Żabno włączyło się w akcję Narodowego Czytania już po raz drugi. Wszystkich, którzy chcieliby aktywnie wziąć w niej udział serdecznie zapraszamy do zgłaszania się u organizatorów czyli w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie i Gminnym Centrum Kultury w Żabnie.
narodowe czytanie.jpg

narodowe czytanie.jpg narodowe czytanie