11.09.2015Relacja w wykładu

W Czytelni naszej Biblioteki odbył się wykład dr Anity Stefańskiej i dr Marty Szabelskiej-Holeksy, pt. : "Innowacyjna metoda wsparcia rozwoju współczesnego człowieka, czyli czym jest arteterapia". Prelegentki w świat arteterapii wprowadziły uczestników ćwiczeniami ruchowymi przy muzyce współczesnej. Niezwykle interesująco mówiły o pracy z niep­ełno­spra­wnym­i umysłowo, uczniami zdolnymi i biznesmenami przywołując nieprzeciętne doświadczenia z własnej pracy w oparciu o teatroterapię, muzykoterapię oraz z wykorzystaniem sztuk wizualnych. Podkreślały, że każdy uczestnik arteterapii to tzw. indywidualny przypadek wymagający innowacyjnego podejścia terapeutycznego, ogromnego doświadczenia terapeuty i dystansu niezbędnego w dobrej terapii.

Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zain­tere­sowa­niem­. Po wykładzie, w ramach współpracy z Wydawnictwem UAM można było zakupić książkę, uzyskać autograf oraz porozmawiać z autorkami.

1_1.jpg 4.jpg 8.jpg

1_1.jpg 1_1