22.09.2015ROBIMY COŚ DLA SIEBIE I INNYCH

Przede wszystkim dla innych ! Dla innych - to dla tych, do których powoli zmierzają ci, którzy są od nich młodsi. Było mi niezmiernie miło uczestniczyć w pierwszym spotkaniu dla koordynatorów w projekcie e-motywacje. Projektkt jest adresowany dla seniorów. Poprzez udział w projekcie e-motywacje chcemy poszerzyć swoją wiedzę z zakresu prowadzenia i inicjowania zajęć z grupą wiekową 50+. Już na pierwszym, wirtualnym spotkaniu,psycholog, m.in. skoczek spadochronowy - Pan Tomasz Kozłowski przekazał nam fachową wiedzę na temat sposobów komunikacji z seniorami i sposobów wykorzystania potencjału grupy 50+, co więcej, swoim bogatym doświadczeniem w pracy na podlaskiej wsi podzieliła się Pani Hanna Sienkiewicz.Pani Hanna po opuszczeniu Warszawy zamieszkała na odludziu - w Biszczadach. W bibliotece w Liskowie też chcemy pracować nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale także dla pokolenia, które przekroczyło 50 rok życia. Mamy plany pracy z tą grupą wiekową i małymi krokami wdrażamy je w życie. Przede wszystkim chcemy stworzyć dla Czytelników - Seniorów takie miejsce, które by ich zadowoliło i czuli się w nim dowartościowani. Już poddajemy grupie Użytkowników biblioteki propozycje wspólnej pracy. Nie chcemy im narzucać własnych pomysłów, lecz zachęcić ich do inspirowania siebie w środowisku. Co z tego wyjdzie ? Zobaczymy ! Wierzymy, że projekt zaoferowany przez Fundację Orange nauczy nas wiele. Do usłyszenia na kolejnym, wirtualnym spotkaniu z Emilią Krakowską 8 października 2015r. w naszej bibliotece.