01.10.2015 ,,JAK MAŁY FIAT PODBIŁ AFRYKĘ''

Biblioteka w Rychtalu gościła wielkiego pasjonata podróży Arkadego Pawła Fiedlera - wnuka znanego pisarza, podróżnika i dziennikarza Arkadego Fiedlera.
Podczas spotkania w dniu 25 września z młodzieżą z rychtalskiego gimnazjum, opowiedział o ekstremalnej wyprawie fiatem 126 p przez Afrykę. Poczciwy ,,maluch'' pokonał trasę z Kairu do Przylądka Dobrej Nadziei, liczącą ponad 16 tys. kilometrów. Podróż trwała 3,5 miesiąca i wiodła przez drogi i bezdroża 11 krajów. Podróżnik zmagał się z upałem w Sudanie, błotem w Ugandzie, kurzem i afrykańską ,,tarką'' w Tanzanii. Na swej drodze napotkał dzikie zwierzęta i podziwiał egzotyczną przyrodę. Wśród mieszkańców Afryki pojazd podróżnika wzbudzał niemałą sensację.
,,Wiele osób nie mogło się nadziwić, że taki samochód może dojechać tak daleko. Sypały się oferty kupna. Przechodnie pomagali nam wypychać malucha z rowów i piaszczystych dróg ''– wspomina pan Arkady. Towarzysząca mu ekipa filmowa na bieżąco rejestrowała przebieg wyprawy. Fragmenty tego zapisu zostały zaprezentowane podczas spotkania. Trwają jeszcze prace nad montażem filmu z Afryki, który ma się ukazać jeszcze w tym roku. Na DVD można już oglądać film z wyprawy wzdłuż granic Polski, który nasz gość podarował bibliotece.
Gimnazjaliści z dużą uwagą i zain­tere­sowa­niem­ wysłuchali opowieści podróżnika i gromkimi brawami podziękowali za ciekawe spotkanie.

Zdjęcie0278.jpg Zdjęcie0278
Zdjęcie0279.jpg Zdjęcie0279