16.10.2015Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim

Dnia 12 października 2015 roku gościem Biblioteki Publicznej Gminy Złotów z siedzibą w Radawnicy był autor książek dla dzieci, młodzieży i dla dorosłych, pan Łukasz Wierzbicki, który spotkał się z młodszymi czytelnikami naszej biblioteki (z uczniami klas V i VI Szkoły Podstawowej w Radawnicy). Spotkanie autorskie odbyło się pod hasłem „Machiną przez Chiny” . Dzieci powitały gościa biblioteki gromkimi brawami. Pan Łukasz bardzo żywiołowo, ciekawie, z wielkim zaangażowaniem i pasją opowiadał o swoich książkach i twórczości. Przywiózł mnóstwo rekwizytów i przedmiotów z odbytych podróży po świecie. Spotkanie wzbogacone było o slajdy autorstwa samego pisarza. Dużą niespodzianką dla dzieci było, iż niektóre z nich mogły stać się asystentami samego pisarza, a inne miały możliwość wcielenia się w żywe postacie bohaterów książki „Machiną przez Chiny”. Celem spotkania autorskiego w bibliotece było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych i zachęcenie dzieci do czytania literatury pięknej oraz kształtowanie nawyków czytania i zdobywania wiedzy oraz rozbudzenie wrażliwości na piękno słowa pisanego. Przede wszystkim możliwość bezpośredniego kontaktu z pisarzem, rozmowa oraz możliwość zadawania pytań. Pan Łukasz Wierzbicki miał wielką przyjemność pogratulowania i podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu literackiego opartego na jego twórczości, który odbył się w czerwcu 2015 roku w naszej bibliotece. Autor był pełen zachwytu i podziwu dla wszystkich dzieci biorących udział w konkursie. Na zakończenie spotkania, autor podziękował bibliotece za zorganizowanie spotkania z czytelnikami oraz zachęcił dzieci do czytania książek, nie tylko swoich, ale i innych pisarzy. W czasie trwania spotkania dzieci obejrzały wystawę książek pana Łukasza Wierzbickiego. Radawnicka biblioteka ma w swoich zbiorach wszystkie książki autorstwa pana Łukasza. Pięknym momentem było składanie autografów i wpisywanie specjalnych dedykacji przez samego pisarza w zakupionych przez dzieci książkach pana Łukasza Wierzbickiego. Biblioteka dziękuje wychowawcom i dzieciom za udział w spotkaniu autorskim z panem Łukaszem Wierzbickim.

IMG_0009.jpg IMG_0009
jpg, 2.6 MiB, 3264x2448