16.10.2015Konkurs "Tablety w Twojej Bibliotece"

Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy znalazła się wśród grona laureatów ogólnopolskiego konkursu „Tablety w Twojej bibliotece”.

Wniosek złożony przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Trzcinicy został oceniony bardzo wysoko i znalazły się w gronie finalistów konkursu „Tablety w Twojej bibliotece”. W ogólnopolskim konkursie wzięło udział prawie 700 bibliotek publicznych, natomiast 233 placówek bibliotecznych zostało wyłonionych do realizacji projektu grantowego. Wartość otrzymanych tabletów wraz z akcesoriami wynosi prawie 7 tys. zł.
W placówce bibliotecznej w Trzcinicy wniosek konkursowy został opracowany przez Renatę Gość – dyrektor GBP oraz Ewę Jendrycę – bibliotekarza z filii. Celem projektu „Tablety w Twojej bibliotece” jest dostarczenie bibliotekom publicznym narzędzi, wiedzy i inspiracji niezbędnych do wprowadzenia usług mobilnych dla użytkowników, które wspierają tworzenie, uczenie się i dzielenie z innymi oraz promowanie wizerunku bibliotek publicznych jako instytucji nowoczesnych, podążających za najnowszymi globalnymi trendami. Tablety będą udostępniane na miejscu w bibliotece i wykorzystane podczas różnorodnych zajęć i warsztatów. Pracownikiem merytorycznym odpowiedzialnym za koordynowanie działań związanych z udostępnianiem tabletów w bibliotece (funkcja Tablet Mastera) jest Ewa Jendryca. Bibliotekarka będzie uczestniczyć warsztatach promujących wykorzystanie tabletów w pracy i rozwoju informacyjnym i edukacyjnym użytkowników bibliotek, jak również wprowadzi regulamin korzystania z tabletów, będzie prowadzić szkolenia i zajęcia dla użytkowników biblioteki z ich obsługi itp.
Projekt „Tablety w Twojej bibliotece” jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce wspierany jest przez Global Libraries – przedsięwzięcie prowadzone w ramach Światowego Programu Rozwoju Fundacji Billa i Melindy Gates. Partnerem i grantobiorcą Fundacji w Polsce jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Realizatorem Programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która na ten cel otrzymała grant od Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

tablety2015.jpg tablety2015