19.10.2015Wizyta przedszkolaków w Filii Bibliotecznej w Laskach

16 kwietnia 2015 roku Filię Biblioteczną w Laskach odwiedziło 17 dzieci z Przedszkola Samorządowego w Laskach wraz z opiekunkami: panią Wiesławą Maciej i Barbarą Oleś.

W nawiązaniu do obecnej pory roku, pracownik biblioteki przeczytał przybyłym krótką książeczkę Izabeli Jędraszek pt „Wiosna” a następnie wywołał krótką pogadankę na temat przeczytanej treści.

Po tym, część przedszkolaków zajęła się kolorowaniem obrazków prze­dsta­wiaj­ącyc­h wiosenną rzeczywistość, pozostali natomiast mieli możliwość poznać kilka aplikacji na tabletach firmy Apple otrzymanych w ramach projektu „Tablety w Twojej bibliotece”.

Pierwszym punktem programu była zabawa z aparatem. Dzieci robiły sobie zdjęcia aby je później bajecznie kolorowo przyozdobić przy pomocy aplikacji Drawing Desk. Gdy dzieci stwierdziły, że są już usat­ysfa­kcjo­nowa­ne swoimi udekorowanymi fotografiami, przeszły do aplikacji Coloring Pages, która daje możliwość kolorowania najróżniejszych bajkowych postaci. Na koniec przedszkolaki z entuzjazmem podeszły do odmiany gry Memory – Memollow, która przez odnajdywanie zakrytych par obrazków ćwiczy pamięć grających.

Ręcznie pokolorowane obrazki zostały wywieszone na gazetce ściennej w bibliotece.

tablety2015_1.jpg tablety2015_1
tablety2015_3.jpg tablety2015_3