09.04.2013Dni Literatury Dzieciecej

baner (2).jpg

Tradycją Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie jest coroczna organizacja Dni Literatury Dziecięcej, której idea polega na promowaniu czytelnictwa wśród najmłodszych. Dni Literatury Dziecięcej to prawdziwe święto literackie dla najmłodszych czytelników. Głównym założeniem jest zainteresowanie dzieci, nauczycieli, rodziców literaturą kierowaną do najmłodszych czytelników. Dni Literatury Dziecięcej to okazja do zabawy i możliwość spędzenia wolnego czasu z książką.

Co roku inna myśl przewodnia oraz inne hasło inspirują nas do poznawania literatury oraz jej przeżywania.

Mając na uwadze fakt ogłoszenia przez Sejm RP roku 2013 - Rokiem Juliana Tuwima, nasza instytucja organizuje Dni Literatury Dziecięcej pod hasłem: "Czytamy Tuwima". Z tej okazji filie dziecięce MBP przygotowały specjalną ofertę zajęć adresowanych do najmłodszych.

W dniach 23-30.04.2013 odbędzie się wiele ciekawych warsztatów literackich, plastycznych, teatralnych.
Szczegółowy harmonogram znajduje się na: www.mbp.olsztyn.pl

Zapraszamy również do udziału w konkursach, gdzie do wygrania są atrakcyjne nagrody.

Zachęcamy zatem wszystkich do odwiedzania naszych filii dziecięcych oraz czytania w domu wierszy poety. Mamy nadzieję, że wspólne obchody Roku Juliana Tuwima będą doskonałą okazją do przypomnienia bogactwa twórczości artysty.

baner (2).jpg baner (2)