23.04.2013Akcja OLSZTYN CZYTA

Z okazji Światowego Dnia Książki 23 kwietnia rusza inicjatywa Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Książnicy Polskiej p.h. Olsztyn Czyta. Zapraszamy zatem wszystkich mieszkańców Olsztyna do udziału we wspólnym czytaniu fragmentu książki.

logo new - Kopia.jpg

Akcja będzie połączona z kolejną edycją wydarzenia "5 minut dla książki. Czytamy pod chmurką". Zachęcamy by każdy przyniósł swoją ulubioną książkę, którą wspólnie w jednym czasie głośno odczytamy. Dodatkową atrakcją będzie słodka niespodzianka. Zgromadzeni fani książek zostaną poczęstowani tortem. Wśród zebranych zostaną rozlosowane nagrody.

Nasze spotkanie rozpoczniemy okrzykiem: "Ona czyta dla mnie" i zakończy "Olsztyn Czyta". Akcja będzie toczyć się równolegle w wielu miastach Polski i na świecie. Nagrania okrzyku w poszczególnych miastach zostaną później wykorzystane w teledysku, mającym promować czytelnictwo.

Akcja odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Olsztyna.

Spotykamy się 23 kwietnia o godz. 17:30 na placu przed Ratuszem.
Wyjdźmy na ulice i pokażmy, że OLSZTYN CZYTA!

logo new - Kopia.jpg logo new - Kopia