19.11.2015Wszyscy będziemy seniorami !

20 plakat-akcja-e-motywacja-564x800.jpg listopada przypada światowy Dzień Seniora.
Wśród świąt nietypowych znajdziemy wiele dni poświęconych osobom w wieku dojrzałym. 15 czerwca przypadł Światowy Dzień Praw Osób Starszych, 1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Nie minęły 2 miesiące i będziemy obchodzić 20 listopada – Światowy Dzień Seniora.
Obchody Dnia seniora zwykle odbywają się w naszym lokalnym środowisku. Na terenie gminy istnieją dwa Domy Pomocy Społecznej. W naszej bibliotece seniorzy zajmują zawsze ważne miejsce. Są honorowymi czytelnikami, uczestniczą w spotkaniach autorskich, szkoleniach, kursach.
Przyszło nam żyć w czasach, w których panuje tzw. kult młodości. Pracodawcy preferują młodych pracowników. Osoby z grupy wiekowej 30-40 maja strach przed utratą pracy. Natomiast osoba po 50 roku życia ma niewielkie szanse na znalezienie pracy. Sytuacja zaczyna się trochę zmieniać na korzyść w/w osób. Dostrzeżono, że osoby w wieku dojrzałym są dziś coraz bardziej aktywne społecznie, konsumencko i na rynku pracy – jeśli mają taka możliwość.
Osoby w wieku dojrzałym są dzisiaj bardziej dostrzegane. Wychodzą z cienia i śmiało sięgają po swoje prawa. Jednym słowem osoby z grupy 50+, 60+ mają w sobie ogromny i niewątpliwie niewykorzystany potencjał. Ich siłą jest motywacja, chęć do nauki i zdobywania nowych umiejętności, poznawania zmieniającego się świata, uczestniczenia w życiu we wszystkich jego przejawach.

W ostatnim czasie, w naszej bibliotece, seniorzy wypożyczają książki, uczestniczą w wirtualnych spotkaniach z ciekawymi ludźmi w ramach programu e-motywacje a także szkolą swoje umiejętności w komputerze.
Dzień Seniora niech będzie każdego dnia!

plakat-akcja-e-motywacja-564x800.jpg plakat-akcja-e-motywacja-564x800