30.11.2015Tworzenie kolekcji „Nowości” w systemie SOWA2/MARC21 - hurtowe dodawanie rekordów

Dzięki stworzonej przez bibliotekarza kolekcji "Nowości" użytkownicy są informowani o nowościach czytelniczych w katalogu on-line. Zachęcamy do zapoznania się z krótką instrukcją nt. tworzenia kolekcji "Nowości" w systemie SOWA2/MARC21.

I. Uruchamiamy moduł Katalogowanie i w menu „Zapytanie” wybieramy „Podstawowe”. W polu „nr akcesji K-RRRR-NNNN” wprowadzamy właściwy (np. ostatni) numer akcesji, np. K-2014-0012 i klikamy „Wykonaj”.

nowosci1.png

nowosci2.png

Powstanie wówczas „Kolekcja zdalna”.

nowosci3.png

II. W menu "Zapytanie" wybieramy "Skopiuj kolekcję" i klikamy „Lokalną do zdalnej”.

nowosci4.png

III. Wybieramy w menu „Operacja” – „Dodaj do kolekcji Nowości” – „rekordy kolekcji lokalnej”

nowosci5.png

Dzięki tej operacji czytelnicy zobaczą w katalogu on-line "Nowości" biblioteczne, zob. www.moszczenica-gbp.sowwwa.pl

PAMIĘTAJ: Można wielokrotnie wyszukiwać rekordy wg numerów akcesji (np. wcześniejszych miesięcy) oraz dodawać powstałe kolekcje lokalne (wcześniej zdalne) do już istniejącej kolekcji "Nowości".
PAMIĘTAJ: O właściwym zrównoważeniu ilości rekordów w kolekcji, w stosunku do czasu ich udostępniania. Lepiej udostępniać mniej dokumentów w kolekcji „Nowości” i częściej je uzupełniać lub zmieniać.
PAMIĘTAJ: Jeżeli zbiory biblioteki zintegrowane są z portalem w.bibliotece.pl, każdorazowe stworzenie kolekcji „Nowości” w systemie bibliotecznym spowoduje automatyczne przeniesienie tej kolekcji do profilu biblioteki w portalu.

nowosci1.png nowosci1
png, 9 KiB, 205x207