Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
33-210 Olesno
50.20387 20.92702
2015-12-2
01.12.2015Krakowski Teatr Nowy zaprasza do Olesna!
Olesno GBP

Wójt Gminy w Oleśnie, Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie i Krakowski Teatr Nowy w Krakowie zapraszają na spektakl pt. "Griga" wg opowiadań Antoniego Czechowa!

Reżyseria: Piotr Sieklucki, obsada: Aneta Wirzinkiewicz, Dominik Nowak, Piotr Sieklucki.

2 grudnia 2015 r., godzina 17:30 - Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
3 grudnia 2015 r., godzina 17:30 - Dom Strażaka w Ćwikowie

"W zapadłej wsi gdzieś w Rosji, w rozlatującej się chałupie, w której jeszcze tylko wódki i śledzi w occie jest pod dostatkiem, na urodzinach u Griszy spotyka się troje przyjaciół z czasów studiów. Przyjaciele na zmianę to kłócą się, to znów godzą. W jednej chwili żartują i popadają w melancholię. I wspominają… Żadnego z nich matuszka Rosija nie rozpieszczała, każdy w jakimś stopniu zmarnował sobie życie. Młodzieńcze marzenia o świetlanej przyszłości zastąpiła gorzka rzeczywistość. To, co ich otacza, jest tak przygnębiające, że na trzeźwo tego „nie rozbieriosz”. Więc piją, piją na umór i tęsknią do czegoś, co jest lepsze, bo to, że lepsze gdzieś na nich czeka, jest pewne jak potworny kac nazajutrz rano."

W sztuce alkohol leje się strumieniami, a każdy wypity kieliszek rozwiązuje języki i – jak to u wschodnich sąsiadów bywa – otwiera dusze.

griga.jpg

griga.jpg griga