18.04.2013Konkurs czytelnik Roku 2011 zakończony

W dniu 16 lutego 2012 r. w Bibliotece Publicznej w Bralinie miało miejsce niecodzienne spotkanie. Najaktywniejsi czytelnicy biblioteki wzięli udział w uroczystym podsumowaniu i rozstrzygnięciu konkursu „Czytelnik Roku 2011”. Szerzenie czytelnictwa w środowisku, zainteresowanie użytkowników biblioteki dobra lekturą, wyrabianie nawyku systematycznego czytania oraz zachęcenie do częstszego odwiedzania biblioteki to główne założenia corocznego konkursu na najlepszego czytelnika roku, organizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Bralinie. Podstawowym kryterium oceny i przyznania tytułu „Czytelnik Roku 2011” była największa liczba przeczytanych książek oraz przestrzeganie zasad Regulaminu Biblioteki. Po wnikliwej analizie kartotek czytelniczych komisja konkursowa w składzie: Sławomir Bąk, Wioleta Zalesińska, Ewa Jędrysiak w pięciu kategoriach wiekowych wyłoniła laureatów oraz przyznała wyróżnienia. Dla nich czytanie to przyjemność, pasja, sposób na nudę i bezczynność.

Jury kierując się kryteriami zawartymi w regulaminie konkursu spośród wszystkich laureatów przyznało miano „Czytelnika Roku 2011” Martynie Chwalińskiej z Przedszkola „Kwiaty Polskie” w Bralinie, która na swoim koncie miła 118 pozycji bajkowych. Laureatom, wyróżnionym czytelnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszej przyjaźni z książką oraz wiele satysfakcji z przeczytanej lektury.

Kategoria I – Przedszkole: I miejsce-Martyna Chwalińska, II miejsce-Wiktoria Lenort, III miejsce-Martyna Wiśniewska. Wyróżnienie – Michał Biegański
Kategoria II - Szkoła Podstawowa: I miejsce - Joanna Siemańska, II miejsce - Kamil Biegański,III miejsce - Julia Duryń,
Kategoria III - Gimnazjum: I miejsce - Ewelina Dubicka, II miejsce - Ewelina Nowak, III miejsce - Justyna Głąb,
Kategoria IV - Szkoła Pona­dgim­nazj­alna­: I miejsce - Karolina Pietr, II miejsce - Dominika Białek, III miejsce - Aleksandra Dubicka. Wyróżnienie - Katarzyna Kula,