18.04.2013Na spotkanie z wyobraźnią

Bajecznie i kolorowo było na dziedzińcu Szkoły Podstawowej w Bralinie w piątek, 22 czerwca 2012 r. A wszystko za sprawą niecodziennych odwiedzin jubileuszowego książkobusu, które zaaranżowała Ewa Jędrysiak, dyrektor Biblioteki Publicznej i organizator spotkania. Jubileuszowy pojazd wędruje po Polsce z okazji 20-lecia wydawnictwa Media Rodzina w myśl hasła „20 palet książek dla 20 bibliotek na 20. urodziny”. Wśród dwudziestu wybranych placówek znalazła się Biblioteka Publiczna w Bralinie. E. Jędrysiak przy współpracy z bibliotekarkami i w porozumieniu z dyrekcją szkoły zaproponowała spotkanie dla uczniów młodszych klas Szkoły Podstawowej w Bralinie i przedstawicieli Zespołu Szkół w Nowej Wsi Książęcej. Dzieci już od rana wyczekiwały na przyjazd niecodziennych gości. Atmosfera bajkowego spotkania udzieliła się wszystkim. Uczniowie chętnie przystali na propozycję organizatora i przyszli tego dnia w przebraniach, wcielając się w najróżniejsze postacie z dziecięcych książek i książeczek. A i wychowawców i dyrekcję szkoły nie trzeba było namawiać do zabawy. Po godz. 10.00 kolorowy autobus zaparkował na szkolnym dziedzińcu, a już po chwili został otoczony tłumem dzieci. Co kryło w sobie wnętrze wymalowanego pojazdu? O tym już niebawem miały się przekonać kolejne klasy, które zostały zaproszone do środka przez Piotra Witonia, poznańskiego aktora, który zabierał dzieci do krainy wyobraźni. Jeszcze tylko przed wejściem kilka wstępnych pytań, odbiór biletu i już swoje podwoje otwierał bajkowy autobus. A tam? Wnętrze brzucha rekina, które stanowiło nawiązanie do niedawno wydanego przez Media Rodzina „Pinokia”. Kiedy dzieci weszły do środka, dało się słyszeć co chwila ich gromki śmiech. To Pan Piotr bawił najmłodszych, opowiadając z humorem o bohaterach książek wydanych przez Media Rodzina. Podczas gdy jedna klasa czas spędzała w bajkowym książkobusie, inni mogli oddać się w ręce Agaty Józefowicz, która z pietyzmem malowała dziecięce twarze, czy zasiąść przy stoliku z przyborami do malowania i puścić wodze fantazji. W niedługim czasie dzieci lubiące malować stworzyły niemałą galerię, utrwalając na papierze bajkowy pojazd, bohaterów serii o Panu Kuleczce, Kici Koci czy Pettsonie i Findusie. Wizyta książkobusu związana była jednocześnie z bardzo miłym prezentem. Na ręce dyrektorki biblioteki Ewy Jędrysiak Justyna Kardasz, kierownik działu handlowego wydawnictwa Media Rodzina przekazała symboliczny pakiet książek, natomiast ponad 500 woluminów trafiło do bralińskiej biblioteki w tygodniu poprzedzającym wizytę gości z Poznania. Część z tych książeczek dla dzieci zostanie przekazana również szkolnym bibliotekom. W podziękowaniu za ten piękny podarunek przedstawiciele wydawnictwa otrzymali dziecięce uśmiechy i kwiaty. Zaś wójt gminy Roman Wojtysiak na ręce Justyny Kardasz przekazał okolicznościowy list z życzeniami świętowania kolejnych jubileuszy przez wydawnictwo Media Rodzina. Wszystkie dzieci uczestniczące w spotkaniu otrzymały tekturowy model autobusu do samodzielnego złożenia, zakładki do książek, cukierki i soczek.

DSCF9445.jpg DSCF9445
DSCF9457.jpg DSCF9457