07.12.2015Generowanie formularza wyszukiwawczego

Szybkie i skuteczne przekazanie informacji o zbiorach jest podstawą funkcjonowania biblioteki w XXI w. Aby umożliwić to zadanie użytkownikom bibliotek, proponujemy zastosowanie uproszczonego formularza wyszukiwawczego (tzw. widgetu), który pozwoli natychmiast dotrzeć do informacji o zasobach bezpośrednio ze strony WWW biblioteki (nie wchodząc do katalogu OPAC).

Pobranie i wykorzystanie kodu automatycznie generującego formularz wyszukiwawczy jest dostępne dla każdego użytkownika systemu bibliotecznego (zarówno SOWA1, SOWA2/MARC21 czy SOWASQL).

Biblioteki, które chcą udostępnić na stronie biblioteki okienko wyszukiwawcze w formie widgetu, przekierowujące czytelnika do strony z wynikami wyszukiwania w katalogu on-line, proszone są o wykonanie następujących czynności:

1. Kliknięcie w ikonkę Pomoc w katalogu OPAC oraz wybranie tematu: Generowanie formularza wyszukiwawczego
  2. Skopiowanie gotowego kodu HTML w zależności od wybranego wariantu (z ramką lub bez)
  3. Wklejenie pobranego kodu w wybrane miejsce na stronie WWW biblioteki

gener.jpg