08.12.2015Ogólnopolska konferencja dla bibliotekarzy

Ogólnopolska konferencja
„Nie zmuszajmy dzieci do czytania – nowe spojrzenie na czytelnictwo dziecięce”

Olsztyn 17-18.03.2016

Zapraszamy pracowników bibliotek dziecięcych, instytucji kultury, nauczycieli szkół i przedszkoli na ogólnopolską konferencję „Nie zmuszajmy dzieci do czytania – nowe spojrzenie na czytelnictwo dziecięce” organizowaną w ramach obchodów 70-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie i 10-lecia Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci ABECADŁO.

Konferencja będzie okazją do spotkania i wymiany myśli przedstawicieli środowiska bibliotekarzy, ekspertów w dziedzinie literatury dziecięcej, wydawców oraz animatorów kultury literackiej najmłodszych.

Pierwszy dzień konferencji poświęcony będzie najnowszym trendom w literaturze, książce i czytelnictwie dziecięcym. Zaproszenie do Olsztyna przyjęli dr hab., prof. UW Grzegorz Leszczyński, mgr Anna Maria Czernow z Zakładu Literatury Popularnej, Dziecięcej i Młodzieżowej Uniwersytetu Warszawskiego oraz mgr Agnieszka Stróżyk, tłumacz literatury szwedzkiej, wykładowca Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Naszymi gośćmi będą również przedstawiciele wydawnictw szczególnie dbających o wysoki poziom artystyczny, literacki i edytorski książek dla młodych czytelników.

W drugim dniu konferencji odbędą się warsztaty prowadzone przez Agatę Półtorak – autorkę i ilustratorkę książek dla dzieci, aktorów Olsztyńskiego Teatru Lalek oraz pracowników biblioteki Abecadło. Uczestnicy zajęć poznają kreatywne formy pracy z książką i metody animacji tekstów literackich mające na celu rozbudzenie aktywności czytelniczej dzieci.

Zgłoszenia na konferencję prosimy przesłać do 29 stycznia 2016 za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Szczegóły : www.abecadlo.olsztyn.pl

Abeckonf.jpg Abeckonf