Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim
2015-12-17
14.12.2015Sekrety Piotrkowa - promocja książki
Piotrków Trybunalski MBP

Już w najbliższy czwartek, 17 grudnia 2015 r., na rynku wydawniczym ukaże się nowa książka o Piotrkowie Trybunalskim, zatytułowana „Sekrety Piotrkowa”. Jej autorką jest Agnieszka Warchulińska, dziennikarka i autorka takich publikacji jak: „Piotrków filmowy” (2011) i „Piotrków między wojnami. Opowieść o życiu miasta 1918-1939”. Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika wraz z autorką zapraszają na promocję książki w dniu jej premiery. Spotkanie odbędzie się w czytelni dla dorosłych MBP, ul. Jerozolimska 29. Początek 17 grudnia 2015 r., godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy!

„Sekrety Piotrkowa” to coś dla miłośników dziejów naszego miasta, to opowieści z dreszczykiem i nutą sensacji. Na ponad 130 stronach między innymi o tym jak o mały włos pewien I sekretarz KW PZPR w Piotrkowie nie został potrójnym mordercą, co król Syjamu robił na piotrkowskim dworcu, kogo pochowano pod drzewem w parku Belzackim, co kryją piotrkowskie podziemia, jaka makabryczna zbrodnia miała miejsce w miejskiej łaźni, kto rozpętał aferę autobusową i jaką pamiątkę pozostawił piotrkowianom car Aleksander I.

Książka „Sekrety Piotrkowa” ukaże się nakładem Księżego Młyna Domu Wydawniczego z Łodzi.
Publikację polecają Radio Strefa fm, Tydzień Trybunalski, portal epiotrkow.pl i Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie Trybunalskim.

warchulińska.jpg warchulińska