22.04.2013Czytelnik Roku 2012

24 stycznia 2012 r. w Bibliotece Publicznej w Bralinie miało miejsce niecodzienne spotkanie. Najaktywniejsi czytelnicy biblioteki wzięli udział w uroczystym podsumowaniu i rozstrzygnięciu konkursu „Czytelnik Roku 2012”.
Aby zdobyć miano czytelnika roku należało systematycznie wypożyczać i czytać książki oraz zachęcać innych do czytania, brać udział w imprezach organizowanych przez bibliotekę. Najważniejszym celem konkursu było zwiększenie aktywności czytelniczej nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale również wśród wszystkich mieszkańców gminy, a także popularyzacja biblioteki i czytelnictwa w regionie. Konkurs trwał od stycznia do grudnia 2012 roku. Wyłonienie kandydatów nie było łatwe. Wyróżnione zostały osoby, które w zeszłym roku wypożyczyły najwięcej książek. Komisja konkursowa w składzie: Marzena Kuropka, Sławomir Bąk, Ewa Jędrysiak wyłoniła zwycięzców w pięciu kategoriach wiekowych, przyznała wyróżnienia oraz tytuł „Czytelnika Roku 2012”. Czytelnikiem Roku została Zosia Dembna, która na swoim koncie ma 135 przeczytanych książek.

Wyniki konkursu „Czytelnik Roku 2012″ w poszczególnych kategoriach:
Przedszkole: I miejsce-Zosia Dembna, II miejsce-Martyna Chwalińska, III miejsce-Izabela Kania, IV miejsce-Franciszek Sobczyk. Wyróżnienie: Martyna Wiśniewska, Michał Biegański,Jan Heising, Maja Chmielewska, Natalia Kłobuch
Szkoła Podstawowa: I miejsce-Joanna Siemańska, II miejsce-Kamil Biegański, III miejsce-Natalia Chmielewska. Wyróżnienie: Klaudia Pietr,
Gimnazjum: I miejsce-Ewelina Dubicka, II miejsce-Monika Pietr, III miejsce-Karolina Białek. Wyróżnienie: Daria Piorun,
Szkoła Pona¬dgim¬nazj¬alna¬: I miejsce-Aleksandra Dubicka, II miejsce-Karolina Pietr, III miejsce-Justyna Głąb,
Osoby dorosłe: I miejsce-Nawrocka Teresa, II miejsce-Pelagia Kruszelnicka, III miejsce-Elżbieta Misiak
Wyróżnienie: Teresa Słobodzian, Urszula Górecka, Wanda Waloszczyk, Patrycja Burlikowska, Urszula Humelt, Jadwiga Dembna, Marian Koziński, Maria Morawska, Elżbieta Pisuła