Rodzaj wydarzenia

literackie

Czytelnia Naukowa MBP, ul. Krakowska 4 (II piętro)
2015-12-29
23.12.2015"Literacki szmaragd"
Tarnów MBP

Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego w Tarnowie serdecznie zaprasza na wieczór autorski pt: „Literacki szmaragd”, który odbędzie się 29 grudnia br. o godz. 17:00 w Czytelni Naukowej MBP. Swoje prace literackie zaprezentują artyści współtworzący „Synekdochę” Magazyn Literacki Młodych – nowe tarnowskie czasopismo literacko-kulturalne, którego pierwszy numer ukazał się 23 października br.

„Synekdocha” narodziła się z entuzjazmu młodych poetów i prozaików wywodzących się z działającej przy tarnowskiej bibliotece Grupy Młodych Autorów, publikującej swoją twórczość w bibliotecznych „Aspiracjach” Magazynie Literackim Młodych. Redaktorem naczelnym i inicjatorem powstania „Synekdochy” jest poeta Maksymilian Tchoń, z którym współpracuje Justyna Babiarz, Monika Chytroś, Ewelina Kogut i Zbigniew Mirosławski – mentor i opiekun kulturalny Grupy Młodych Autorów. W pierwszym numerze pojawiły się utwory z dziedziny literatury: poezja, proza, przekład, krytyka literacka oraz grafiki artystycznej: szkice i obrazy. W planie wydawniczym na 2016 rok jest m.in. poszerzenie współpracy z autorami z zakresu m.in. fotografii artystycznej.

„Synekdocha” na FB: www.facebook.com

synekdocha.jpg synekdocha