13.01.2016FERIE W BIBLIOTECE

Jak co roku, tarnowska biblioteka przygotowuje specjalne zajęcia dla dzieci spędzających ferie zimowe w mieście. Założeniem bibliotecznych spotkań i warsztatów jest promocja czytelnictwa wśród najmłodszych poprzez nietypowy dobór lektur, skłaniających nie tylko do czytania, ale też do kreatywnego myślenia i wspaniałej zabawy. W tegorocznej edycji będą m.in. przygody małych piratów i „morskie” gry zręcznościowe, zimowe lektury i fantastyczne kolaże, a nawet oryginalny decoupage na deskach. Efektami spotkań będą również własne, kreatywne prace plastyczne.
Poniżej harmonogram zajęć zaplanowanych na okres ferii zimowych:

„Wyspa wesołych piratów”
Między wyprawami po łupy m.in. poznamy historię piractwa, wykreślimy piracką mapę skarbów, skonstruujemy szable na hot dogi i armatę na słomki. Z wesołymi piratami nikt nie będzie się nudzić.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, 18,20,22,25,27,29 stycznia, godz. 11.00-12.00

„Ahoj, przygodo!” – pirackie warsztaty plastyczne
Uczestnicy poznają sposoby wiązania splotów z liny, zaprojektują strój pirata, wykonają ćwiczenia zręcznościowe oraz postarają się dotrzeć do skarbu…
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul Staszica 6, 29 stycznia 2016 r., godz. 16.00-17.45

Decoupage – warsztaty plastyczne
W programie wykonanie malarskiego decoupage na deskach (materiały własne). Zajęcia dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej.
Filia nr 1, ul. Gumniska 28, od poniedziałku do piątku, godz. 15.00 – 17.30

„W krainie zimy”
Zajęcia literacko-plastyczne. Dzieci wysłuchają wierszy i opowiadań o tematyce zimowej oraz wykonają prace plastyczne na podstawie przeczytanych tekstów.
Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27, wtorki, czwartki godz. 11.00-12.00

Ferie w Ósemce
Gry planszowe, cykl czytanek zimowych (bajki i opowiadania), kolorowanie, rysowanie, zagadki, rymowanki.
Filia nr 8, ul. Traugutta 1, wtorki, czwartki, godz. 10.00-12.00

„Kolażowe inspiracje”
Wycinanie, wydzieranie, dopasowywanie – twórcze zabawy, w wyniku których powstaną bardzo różnorodne i bogate plastycznie prace. Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku powyżej siedmiu lat.
Filia nr 9, ul. Krzyska 116 od wtorku do piątku, w godz. 11-13

„Urodziny u rodziny!”
Warsztaty kreatywności polegające na wykonaniu oryginalnych kartek urodzinowych.
Filia nr 18, ul. Romanowicza 38B, wtorki i czwartki godz.: 11.00 – 12.00

Ferie 2016.jpg Ferie 2016