07.05.2013 Tydzień Bibliotek

Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych! - Tydzień Bibliotek

8 -15 maja 2013

8 maja rozpoczyna się X Ogólnopolski Tydzień Bibliotek obchodzony pod hasłem "Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych". Tydzień Bibliotek to akcja ogólnopolska, której idea polega promowaniu czytelnictwa. Ma również na celu podkreślanie roli bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie przygotowały wiele atrakcji dla mieszkańców Olsztyna. Poprzez różne formy działań, chcemy udowodnić, że biblioteka to miejsce inspiracji i realizacji wielu niezwykłych pomysłów .

Akcja odbywa się zawsze w maju, a imprezy rozpoczynają się 8 maja - w Dniu Bibliotekarza.

Zapraszamy do odwiedzania naszych placówek!