21.05.2013Noc w Bibliotece

Noc Muzeów w naszej Bibliotece rozpoczęła się kilka minut wcześniej niż planowano i aż do północy cieszyła się dużym zain­tere­sowa­niem­. Regionalna Izba Pamiątek Oświatowych tej wyjątkowej nocy ożyła – uczestnicy imprezy mieli m.in. okazję nadać wiadomość kodem Morse'a za pomocą przedwojennego telegrafu, wykonać działanie matematyczne na suwaku logarytmicznym, obejrzeć stare fotografie w latarni magicznej. Wielkie emocje wśród zwiedzających wzbudzała możliwość poznania Biblioteki od kuchni – magazynowych labiryntów, tajemniczych przejść i ciemnych piwnic. Bibliofile najbardziej cieszyli się z wizyty w gabinecie Dyrekcji, gdzie zostały wystawione cenne starodruki.

4.jpg 1.jpg 2.jpg 5.jpg

1.jpg 1