06.04.2016SPEKTAKL "BUNIA"

5 marca 2016 r. odbył się wyjazd do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, który zorganizowany został przez Stowarzyszenie Klub Seniora „Sami Swoi” oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie. Jego uczestnicy mieli przyjemność obejrzeć sztukę autorstwa Roberto (Tito) Cossy pt. „Bunia” w reżyserii Jacka Jabrzyka. „Tytułowa Bunia jest seniorką wiel­opok­olen­iowe­j rodziny włoskich emigrantów w Argentynie. Skończyła sto lat. Jej egzystencja ogranicza się do jedzenia. Pochłania ogromne ilości pożywienia, czym doprowadza całą rodzinę do tragedii…”. Sztuka pełna przewrotnego humoru, z doskonała grą aktorską, a dla uczestników wyjazdu szczególna ze względu na fakt, że w rolę jednej z kilkunastu Buń wcieliła się Teresa Rygielska – członkini Stowarzyszenia Klub Seniora „Sami Swoi” od wielu lat zaprzyjaźniona także z biblioteką w Oleśnie.
bunia.jpg

bunia.jpg bunia