06.04.2016WARSZTATY WIELKANOCNE

Jednym z zadań realizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie jest kultywowanie rodzimych tradycji, w tym związanych z okresem Wielkanocy. W związku z tym już po raz kolejny zorganizowane zostały warsztaty plastyczne dla uczniów szkół podstawowych. Zajęcia prowadziła Helena Lelek, Kierownik Filii Bibliotecznej w Zalipiu, która jest także cenioną malarką ludową. Tematyką pierwszych zajęć, które odbyły się 17.03.2016 r. było wykonywanie ozdób do palm wielkanocnych. Przeprowadzono łącznie 4 warsztaty, w których udział wzięli uczniowie klas drugich i trzecich Szkoły Podstawowej w Oleśnie. Natomiast uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrówkach Breńskich własnoręcznie przyozdabiali pisanki wielkanocne tradycyjnymi, zalipiańskim motywami kwiatowymi. Spotkanie odbyło się 21.03.2016 r.
Oprócz umiejętności praktycznych uczestnicy warsztatów zdobyli także ogólną wiedzę związaną z miejscowymi tradycjami wielkanocnymi, które w szczególny sposób kultywowane są przez artystki ludowe z Zalipia.
wz10.jpg

zalipie.jpg zalipie