11.04.2016"Biedronki" w G. B. P. w Liskowie

DSC07553.jpg Grupa "Biedronek" z Publicznego Przedszkola Sióstr Służebniczek NMP w Liskowie zawitała 9 IV 2015r. do biblioteki. Siostra Marta Karaś, opiekująca się dziećmi przyznała, że wycieczka do biblioteki była inicjatywą samych sześciolatków - "Biedronek". Wkrótce pożegnają progi przedszkola, w którym umiejętnie łączy się naukę z zabawą i staną się uczniami pierwszej klasy. Jednak zanim się to stanie chcieliby zostać honorowymi czytelnikami biblioteki. Właśnie w tym celu wybrali się do biblioteki, aby zabrać kwestionariusze do wypełnienia przez rodziców oraz zapoznać się z księgozbiorem.Przedszkolakom bardzo się podobały książki dla najmłodszych i wypożyczanie przez czytnik. Dowiedzieli się, że biblioteka jest miejscem przyjaznym dla wszystkich, a szczególnie dzieci. Siostra dyrektor B.Olszewska uczulała swoich podopiecznych na reguły panujące w bibliotece, przede wszystkim na porządek i zachowanie ciszy. Na koniec spotkania dzieci wysłuchały przeczytanej przez Bibliotekarza - Danutę Przybylską bajki. Bajka "Groszki" była przedstawiona w formie obrazkowej przy pomocy drewnianej skrzynki, sprawiającej wrażenie miniaturowego teatrzyku. Pasowanie na czytelników uczniów grupy "Biedronek" już wkrótce!

DSC07553.jpg DSC07553
DSC07556.jpg DSC07556