29.05.2013„Śpiewająca Polska”

W 2013 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska”, realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie.

Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy realizuje Program od kwietnia do listopada 2013 r. na podstawie zawartej umowy pomiędzy Narodowym Centrum Kultury w Warszawie reprezentowanym przez Kazimierza Monkiewicza – zastępcę dyrektora oraz Bernardę Ambrożkiewicz – główną księgową a Gminną Biblioteką Publiczną w Trzcinicy reprezentowaną przez Renatę Gość – dyrektor placówki w Trzcinicy.
Celem Programu „Śpiewająca Polska” jest wsparcie rozwoju chórów szkolnych, odnowienie ruchu chóralistyki szkolnej, upowszechnienie śpiewu, edukacja artystyczna dzieci i młodzieży.
Na realizację programu bibliotece zostały przyznane środki finansowe. Ogólny koszt realizacji przedsięwzięcia wynosi 8 tys. zł. Rozliczeniem finansowym projektu zajmuje się Renata Giel – główna księgowa biblioteki. W Zespole Szkół w Trzcinicy zajęcia chóru szkolnego prowadzi Renata Adamska, natomiast w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Laskach - Danuta Wieczorek.
Chóry szkolne z terenu gminy Trzcinica prezentują utwory o różnej tematyce, soliści zajmują czołowe miejsca w wielu konkursach muzycznych na terenie naszego powiatu. Chóry uświetniają gminne uroczystości, akademie szkolne, obchody Patronów Szkół itp. Corocznie prezentują swoje umiejętności podczas koncertów chórów szkolnych w Ostrowie Wielkopolskim. Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy prowadziła już Ogólnopolski Program Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska” już w 2012 r.

logo NCK.jpg logo NCK