29.05.2013„Akademia Orange dla bibliotek”

„Akademia Orange dla bibliotek”, to program do którego w 2013 r. zakwalifikowała się Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy.

Program „Akademia Orange dla bibliotek” został ogłoszony przez Fundację Orange z siedzibą w Warszawie. Celem Programu jest wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez zwiększenie dostępu do nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania tak, by biblioteki stały się nowoczesnymi, wiel­ofun­kcyj­nymi­ centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi. Zgodnie z umową zawartą pomiędzy Renatą Gość – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy a Jadwigą Czartoryską – prezesem Zarządu Fundacji Orange bibliotece w Trzcinicy została przyznana dotacja w wysokości ponad 5.000,00 zł. Fundacja, w ramach Programu, przekaże bibliotece dotację finansową (darowiznę celową) w celu edukacji oraz popularyzacji i zwiększenia wykorzystania Internetu przez pracowników i użytkowników bibliotek. Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy będzie mogła wykorzystać dotację na swoje cele statutowe, a w szczególności na pokrycie kosztów z tytułu opłat aktywacyjnych, abonamentowych oraz sprzętowych niezbędnych do zapewnienia dostępu do Internetu w placówce w każdym roku obowiązywania Programu, a także na zakup materiałów oraz prowadzenie projektów o charakterze edukacyjnym.

• Wyrównywanie szans w dostępie do kultury oraz upowszechnianie nowoczesnych metod edukacji kulturalnej, będzie możliwe dzięki kolejnemu programowi, do którego w tym roku zakwalifikowała się biblioteka w Trzcinicy. Program „Akademia Orange dla bibliotek”, podobnie jak Program Rozwoju Bibliotek, jest programem kilkuletnim, wspierającym rozwój małych bibliotek gminnych – mówi Renata Gość – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy

IMG_1611.jpg IMG_1611
jpg, 1.5 MiB, 3033x2236