27.04.2016Poniedziałkowe Spotkania Klubu Robótek Ręcznych

Od listopada 2015 roku w Filii Bibliotecznej w Laskach odbywają się Poniedziałkowe Spotkania Klubu Robótek Ręcznych, w których uczestniczą osoby zainteresowane poszerzeniem swoich umiejętności manualnych. Mowa tutaj o mało popularnych w dzisiejszych czasach robótkach ręcznych, takich jak: haft richelieu, haft krzyżykowy, snutka wielkopolska czy też koronki wykonywane na szydełku.

Spotkania te nie mogłyby się odbywać bez osoby niezwykle biegłej w technikach zdobniczych – Pani Barbary Urbańskiej, która jest przewodnikiem i wsparciem dla wszystkich Pań uczestniczących w zajęciach. Jej doświadczenie, rady oraz wskazówki są bezcenne zarówno dla osób dopiero początkujących, jak i tych bardziej zaangażowanych. Przychodzące Panie chętnie wyszywają oraz haftują ale nie tylko. Gdy ręce zajęte są robótkami, poruszane są najróżniejsze tematy począwszy od książek, przez historię, tradycje, zwyczaje, ogrodnictwo, politykę a nawet sprawy osobiste, a nie od dziś wiadomo, że rozmowa jest człowiekowi niezwykle potrzebna.

Spotkania te mają na celu nie tylko naukę sztuki haftu i zdobienia ale również promowanie naszej kultury, historii, tradycji, rękodzieła, korzystanie z zasobów biblioteki oraz rozwijanie zainteresowań każdej z przybyłych osób. Poniedziałkowe spotkania mogą odbywać się dzięki zaangażowaniu i życzliwości Pani Ewy Jendrycy – pracownika Filii Bibliotecznej w Laskach.

IMG_0677-1-1024x768.jpg IMG_0677-1-1024x768
IMG_0681-1024x768.jpg IMG_0681-1024x768