02.05.2016Kraków Czyta w maju (...i nie tylko)

Jak niektórzy z Was zapewne już wiedzą Krowoderska, Nowohucka, Podgórska i Śródmiejska Biblioteka Publiczna w Krakowie uruchomiły regionalny portal biblioteczny krakowczyta.pl.

KrakowCzyta_baner.png

Możliwość wyszukiwania książek w czterech krakowskich bibliotekach miejskich łączy się w nim z funkcjami portalu społ­eczn­ości­oweg­o. Możecie tu zintegrować swoje wszystkie konta biblioteczne, oceniać i recenzować książki, dyskutować, tworzyć wirtualne regały, prowadzić blog i "obserwować" znajomych użytkowników.

W związku z uruchomieniem portalu i zbliżającym się XIII Ogólnopolskim Tygodniem Bibliotek przygotowaliśmy dla Was mnóstwo okoł­olit­erac­kich­ atrakcji.

Startujemy 7 maja "Literackim tramwajem"
Zabierzemy Was w niezapomnianą podróż! O godz. 10:00 z zajezdni Nowa Huta wyjedzie zabytkowy tramwaj typu T4 zwany „Norymbergą”.
W podróży towarzyszyć nam będą, czytający fragmenty książek, krakowscy aktorzy - Tomasz Schimscheiner i Tadeusz Piotr Łomnicki. Podczas podróży organizowane będą również konkursy i quizy z nagrodami. Jeśli jeszcze nie sprawdziliście jak działa krakowczyta.pl, to w sobotę będzie dobra okazja!
Na trasie zaplanowano następujące przystanki:

• Plac Centralny (przystanek w kierunku Ronda Kocmyrzowskiego 10.20),
  • Rondo Czyżyńskie (10:30),
  • Rondo Grzegórzeckie (10:50),
  • Korona (11:10),
  • Centrum Kongresowe (11:40),
  • Pl. Wszystkich Świętych, (12:00),
  • Bagatela (12:10),
  • Poczta Gł. (12:25),
  • Basztowa LOT (12:45),
  • Rondo Mogilskie (13:00),
  • Plac Centralny (ostatni przystanek) (13:20).

Podany czas przyjazdu na przystanek jest orientacyjny, może różnić się o ok. 15 minut.

Jeśli ktoś woli zabawę na świeżym powietrzu zapraszamy na Flash mob – Kraków czyta!
7 maja 2016 r., w samo południe, tuż po hejnale, zapraszamy na Rynek Główny na flash mob. Weź książkę, z którą chcesz się pokazać na mieście. Przyprowadź kogo tylko możesz: babcię, sąsiada, koleżankę z pracy... Czytając na głos fragmenty ulubionych lektur pokażmy, że Kraków jest pełen miłośników książek!

Więcej informacji już wkrótce, na stronach internetowych Śródmiejskiej, Podgórskiej, Krowoderskiej i Nowohuckiej Biblioteki Publicznej oraz na facebookowyn fanpage'u krakowczyta.pl.

KrakowCzyta_baner.png KrakowCzyta_baner
png, 94 KiB, 500x281