04.06.2013II Edycja Gminnego Konkursu Wielkanocnego pn. "Zajączek Wielkanocny"

27 marca br. w Bibliotece w Mroczeniu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej połączonej z wręczeniem nagród dla laureatów II Edycji Gminnego Konkursu Wielkanocnego pn. „Zajączek Wielkanocny”, zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Feliksa hrabiego Wężyka w Baranowie wraz z filiami bibliotecznymi w Mroczeniu i Słupi. Laureaci konkursu odebrali nagrody z rąk wójta Gminy Baranów - Bogumiły Lewandowskiej Siwek oraz sekretarza gminy Baranów - Marka Potarzyckiego.
Na konkurs napłynęło ponad 127 prac, wykonanych przez dzieci z Zespołu Szkół w Łęce Mroczeńskiej, Słupi, Donaborowa oraz z przedszkoli z Baranowa, Mroczenia Donaborowa, Słupi i Łęki Mroczeńskiej.
Komisja konkursowa w składzie: Joanna Klyta - plastyk, Emilia Maciejewska – pracownik Zespołu Obsługi Szkół, Aneta Żłobińska – pracownik biblioteki oraz Edyta Lesiak - dyrektor biblioteki dokonała oceny prac konkursowych i postanowiła przyznać nagrody zbiorowe oraz
nagrody indywidualne w dwóch kategoriach: technice płaskiej oraz technice przestrzennej. Jury przyznało zatem 12 głównych nagród rzeczowych i 11 wyróżnień specjalnych.
Nagrody otrzymali: Patrycja Jerczyńska SP w Słupi, Paulina Michalska SP w Łęce Mroczeńskiej, Agata Mejza SP w Łęce Mroczeńskiej, Zofia Lorenz SP w Słupi, Adam Orszulak SP w Łęce Mroczeńskiej, Oliwier Zimoch SP w Łęce Mroczeńskiej, Jan Drożdż SP w Donaborowie, Marta Maksim SP w Łęce Mroczeńskiej, Michał Wierzchołek SP w Donaborowie, Wiktoria Hendrys SP w Słupi, Marta Kurzawa SP w Łęce Mroczeńskiej, Natalia Goj SP w Donaborowie, Kornelia Gattner SP w Łęce Mroczeńskiej, Mikołaj Dudziak - Przedszkole Samorządowe w Mroczeniu – oddział w Łęce Mroczeńskiej, Lena Gruszka - Przedszkole w Baranowie, Praca zbiorowa grupa 5-6 latki Przedszkole w Donaborowie,
Milena Kamińska - Przedszkole w Baranowie, Jakub Loreński - Przedszkole Samorządowe w Mroczeniu – oddział w Łęce Mroczeńskiej, Wiktoria Lubojańska - Przedszkole w Baranowie, Maja Gruszka - Przedszkole w Donaborowie, Martyna Drab - Przedszkole w Słupi, Maja Albert - Przedszkole Samorządowe w Mroczeniu – oddział w Łęce Mroczeńskiej, Praca zbiorowa grupa 3-4 latki - Przedszkole w Donaborowie. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i słodki upominek za udział w konkursie.
Jak podkreślają organizatorki konkursu: Edyta Lesiak i Aneta Żłobińska, celem konkursu było kształtowanie i rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży tradycyjną kulturą ludową oraz plastyką obrzędową, upowszechnianie wiedzy na temat zwyczajów związanych z zakresem świąt Wielkiej Nocy oraz rozwijanie umiejętności plastycznych.

DSC05171.jpg DSC05171
DSC05172.jpg DSC05172