04.05.2016Krystyna Czubówna czyta Swietłanę Aleksijewicz

czubowna-spektakl.jpg

Miejska Biblioteka im. A.K. Cebrowskiego w Łowiczu i Łowicki Ośrodek Kultury mają przyjemność zaprosić Łowiczan na kolejną edycję spotkań z cyklu „Mistrzowie słowa prezentują mistrzów literatury”.
Tym razem proponujemy spotkanie z twórczością Swietłany Aleksijewicz, ubiegłorocznej laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Spotkanie oparte jest na czytaniu wybranych dzieł literackich noblistki przez wybitną lektorkę Krystynę Czubównę.
Mistrzyni interpretacji słowa odkryje przed słuchaczami pomijaną historię Związku Radzieckiego i państw powstałych po jego rozpadzie, widzianą oczami bohaterów reportaży noblistki. Usłyszymy fragmenty z czterech poruszających książek Swietłany Aleksijewicz: „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”, „Czarnobylska modlitwa. Kronika Przyszłości”, „Ostatni świadkowie”, „Czasy second-hand. Koniec czerwonego człowieka”.
Czytanie połączone jest z oprawą muzyczną oraz prezentacją multimedialną. Czas trwania spotkania: 1h 40 min.
Zapraszamy do Łowickiego Ośrodka Kultury 12 maja o godzinie 17:00. Wstęp wolny. Miejsca siedzące zapewnią Państwu bezpłatne wejściówki, po odbiór których zapraszamy od czwartku 06 maja do Filii bibliotecznej dla dorosłych, ul. Podrzeczna 20 i Czytelni Miejskiej Biblioteki na osiedlu Bratkowice 3a, w godzinach pracy Biblioteki.
Przypominamy, że fotografowanie oraz rejestracja audio-video jest możliwa wyłącznie w czasie prób oraz oklaskiwania po zakończonym spektaklu.

czubowna-spektakl.jpg czubowna-spektakl