05.06.2013Spotkanie autorskie z Tomaszem Kruczkiem

Biblioteka w Rychtalu w dniu 04 czerwca 2013r.,a więc w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom , gościła Tomasza Kruczka – pedagoga,muzyka, animatora kultury, działacza harcerskiego , autora 12 książek dla dzieci i młodzieży, tłumaczonych m. in. na język angielski, czeski, norweski i afrykanerski. Pisarz od 10 lat działa w historycznych grupach reko­nstr­uują­cych­ średniowieczne wydarzenia,oraz gra średniowieczne utwory na flecie, piszczałkach i lirze.
Podczas spotkania z uczniami klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Rychtalu opowiadał o zwyczajach, broni i życiu codziennym ludzi w okresie średniowiecza. Posługiwał się przy tym prezentacją multimedialną jak i rekwizytami w postaci tarczy, miecza, toporów i strojów
śred­niow­iecz­nych­. Wyjaśniał czym się różniło prawdziwe życie w tamtych czasach, od tego, które oglądamy w filmach historycznych. Zachęcał słuchaczy do rozwijania swoich zainteresowań i znalezienia pasji, która może zmienić życie.
Autor zaprezentował swoją najnowszą książkę ,,Bitwa o gród Sędziwoja'' oraz kilka wcześniejszych książek. Niebawem książki te będzie można wypożyczyć w naszej bibliotece.
Spotkanie z Tomaszem Kruczkiem było ciekawą lekcją historii, na zakończenie której dzieci zadawały dużo pytań odnośnie epoki średniowiecza jak i życia prywatnego pisarza.
Organizatorem spotkania była Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Rychtalu.

P6045352.jpg P6045352
P6045354.jpg P6045354