10.05.2016Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

phoca_thumb_l_swieto-biblioteki-IMG_8256.jpg
W sobotę 7 maja w Bibliotece Publicznej w Szynwałdzie odbyła się uroczystość poświęcona Dniu Bibliotekarza i Bibliotek, przypadająca na 8 maja. Uroczystość ta było przede wszystkim okazją do spotkania bibliotekarzy i czytelników z Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie oraz jego filii. Wieczór rozpoczął się o godz. 18.00 krótkim wstępem oraz spotkaniem z Bogną Wernichowską, krakowską pisarka i dziennikarką, autorką 23 książek popu­larn­onau­kowy­ch z dziedziny historii, obyczajów i tradycji. Spotkanie było także okazją do zadawania pytań dotyczących jej twórczości. Kolejnym punktem wieczoru był występ zespołu ''Moja szkatułka'' w składzie: Arkadiusz Boryczka, Joanna Giemzowska - Pilch, Adam Tadla, Sylwester Malinowski i Oskar Hudyka. Zespół zagrał klimatyczne utwory z dziedziny poezji śpiewanej.

W.S.