14.05.2016Współpraca NUKAT z portalem w.bibliotece.pl

2 maja 2016 r. portal e-usług bibliotecznych w.bibliotece.pl nawiązał współpracę z Narodowym Uniwersalnym Katalogiem Centralnym (NUKAT).
nukat_ipub2.jpg

Współpraca polega na zwiększeniu możliwości odsyłania wyszukiwanych dokumentów w globalnym katalogu polskich bibliotek naukowych i akademickich do katalogu portalu w.bibliotece.pl

Użytkownik NUKAT wyszukując opis dokumentu w katalogu centralnym zyskał możliwość bezpośredniego przeniesienia zadanej kwerendy do wyszukiwarki w.bibliotece.pl Odbywa się to poprzez skorzystanie z sekcji "Szukaj w innych bibliotekach" i wybranie okienka w.bibliotece.pl (bez konieczności ponownego wprowadzenia zapytania wyszukiwawczego).

Więcej: www.konsorcjum.sowwwa.pl

nukat_ipub2.jpg nukat_ipub2