03.06.2016,,SKRADZIONE MĄDROŚCI'' – spektakl promujący czytelnictwo

W ramach Jubileuszu 15-lecia kampanii ,,Cała Polska czyta dzieciom'' Gminna Biblioteka Publiczna w Rychtalu gościła Teatr Profilaktyki i Edukacji ,,Maska'' z Krakowa. 02 czerwca b.r. w sali świetlicy środowiskowej, aktorzy zaprezentowali uczniom klas I-III szkoły podstawowej, widowisko teatralne pt.,,Skradzione mądrości''- opowieść o tym, jak niezwykły wpływ na dzieci ma obcowanie z literaturą. Nie ulega wątpliwości, że kontakt z książką dostarcza wiedzy o świecie i ludziach, rozwija wyobraźnię, kształtuje właściwą hierarchię wartości, uwrażliwia na przeżycia i uczucia innych oraz pozwala na chwilę wytchnienia. Bohaterowie ukazali też jak ważną rolę pełnią biblioteki, w których znajduje się dużo wspaniałych książek, które można wypożyczyć zupełnie za darmo.
W czasie spektaklu mali widzowie bawili się znakomicie, żywiołowo i spontanicznie uczestnicząc w przedstawieniu. Dzieci wykazały się znajomością wielu baśni, a obejrzana sztuka uświadomiła im, że każda przeczytana książka jest prawdziwą i niezapomniana przygodą. Widowisko przekazało najmłodszym ważną naukę – że warto jest umieć czytać i robić użytek z tej umiejętności korzystając z biblioteki. Zapraszamy więc do częstego odwiedzania naszej biblioteki, gdzie każdy czytelnik mały i duży znajdzie coś dla siebie.

teatr1.jpg teatr1
teatr4.jpg teatr4