Rodzaj wydarzenia

literackie

Skwer przed Muzeum Etnograficznym, ul. Krakowska 10
2016-9-3
16.08.2016Narodowe Czytanie "Quo vadis"
Tarnów MBP

3 września br. przed Muzeum Etnograficznym w Tarnowie, w godzinach od 14.00 do 16.30, odbędzie się 5. edycja Narodowego Czytania - ogólnopolskiej akcji czytelniczej organizowanej przez Prezydenta RP od 2012 roku.

W tym roku podejmiemy lekturę "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza”, która przyniosła jej autorowi pierwszą w historii Polski literacką Nagrodę Nobla i międzynarodowy rozgłos. Wśród zaproszonych gości będą aktorzy Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie: Matylda Baczyńska, Jerzy Pal i Piotr Hudziak, przedstawiciele władz miasta i instytucji publicznych, bibliotekarze i nauczyciele oraz publiczność.
Muzyczną oprawę tego wyjątkowego wydarzenia zapewni tarnowski tarnowski kwartet smyczkowy „CON FUOCO” w składzie: Karolina Kowal, Joanna Jachimek, Patrycja Strejczek, Magdalena Bujak. Prowadzenie: Marcin Walkowicz.
Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich mieszkańców: dzieci, młodzież, dorosłych i całe rodziny!

plakat MBP.jpg plakat MBP
jpg, 3.4 MiB, 7016x9922