03.09.2016"Pasja życia" Jacka Pałkiewicza

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie serdecznie zaprasza na spotkanie „Pasja życia” Jacka Pałkiewicza. Spotkanie odbędzie się 15 września 2016 r. o godz. 17.30 w M-GBP.
Jacek Pałkiewicz (ur. 2 czerwca 1942 r. w Immensen w niemieckim obozie pracy) – reporter, eksplorator i odkrywca źródła Amazonki, członek rzeczywisty brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Geograficznego.
Karierę podróżniczą rozpoczynał jako oficer na statkach taniej bandery panamskiej. W 1973 r. pracował w kopalni diamentów w Sierra Leone i kopalni złota w Ghanie. W 1975 r. ukończył Szkołę Dziennikarską w Mediolanie i od tego czasu pracował jako dziennikarz m.in. w dodatku ilustrowanym „Sette” do „Corriere della Sera”. Jest autorem kilkunastu książek oraz filmów dokumentalnych, publikuje reportaże w licznych magazynach polskich i europejskich.
Twórca survivalu w Europie. Niestrudzony organizator wypraw na wszystkich szerokościach geograficznych globu z zapałem dokumentujący pradawne kultury małych grup etnicznych. Współpracował z rosyjskim Centrum Szkolenia Kosmonautów w programie przetrwaniowym. Uczy elitarne jednostki specjalne strategii przetrwania w odmiennych strefach klimatycznych. W 1983 r. założył we Włoszech szkołę przetrwania.
W 2007 r. został odznaczony Medalem Prymasowskim Zasłużony w Posłudze dla Kościoła i Narodu, oraz Złotym Krzyżem Zasługi. W 2010 r. papież Benedykt XVI uhonorował go krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice.
Mieszka we Włoszech, w miejscowości Bassano del Grappa.
Spotkanie odbędzie się w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki we współpracy z Instytutem Książki.
plakat11_jacek_palkiewicz.jpg

plakat11_jacek_palkiewicz.jpg plakat11_jacek_palkiewicz