Miejska Biblioteka Publiczna im. J.Słowackiego w Tarnowie
2016-9-18
06.09.2016„Przedmioty i współczucie” SALON POEZJI ZBIGNIEWA HERBERTA
Tarnów MBP

Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego we współpracy z Teatrem im. L. Solskiego serdecznie zaprasza miezzkańców na kolejny w tym roku Salon Poezji realizowany w ramach projektu wspó­łfin­anso­wane­go ze środków MKiDN.
W obchodzoną w tym roku 60. rocznicę wydania „Struny światła” – pierwszego zbioru wierszy Herberta, który po latach stalinowskiego stłumienia prawdziwej literatury, wzbudził powszechny zachwyt i zdumienie, chcemy przypomnieć twórczość i osobę jednego z największych polskich poetów XX wieku.
Tym razem miłośnicy żywego słowa będą mieli okazję wysłuchać wierszy w interpretacji znakomitych aktorów i jurorów XX Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii TALIA 2016: Barbary Wrzesińskiej i Marcina Hycnara.
Muzycznie Salon wzbogaci gitarzysta i kompozytor Dariusz Marcinek, który wystąpi z mini recitalem własnych kompozycji do słów Herberta. Wprowadzenie w świat wierszy poety oraz kilka faktów z jego biografii przedstawi Tadeusz Trytek.