Rodzaj wydarzenia

2016-10-9
03.10.2016Salon Poezji Mirona Białoszewskiego
Tarnów MBP

Wszystkich miłośników pięknego słowa serdecznie zapraszamy na Salon Poezji pt: "Słów niepotraf" dedykowany Mironowi Białoszewskiemu, który odbędzie się 9 października (niedziela), o godz. 11.00 na Małej Scenie tarnowskiego teatru.
Pragniemy, żeby słuchacze sięgnęli do swoich doświadczeń z twórczością poetycką Białoszewskiego, by skonfrontowali to, co najczęściej pamiętają ze szkoły z ogromnym zasobem wierszy mniej znanych, a równie pięknych i interesujących.
Wiersze przeczytają aktorzy Teatru im. L. Solskiego: Karolina Gibki i Ireneusz Pastuszak. Poezji towarzyszyć będą standardy jazzowe w wykonaniu tria: Robert Wypasek (saksofon), Mikołaj Sikora (kontrabas) i Maciej Marcinkiewicz (piano), z udziałem wokalistki Agaty Łabno. Komentarz wygłosi Bożena Gruszka.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

salon.jpg salon