04.10.2016KrakówCzyta.pl na Targach Książki - 27-30 października 2016

www_baner_targi_550_250.png

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska KrakówCzyta.pl (D80) podczas nadchodzących 20. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Będziecie mogli m.in. zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książkę,uzyskać dostęp do kilkunastu tysięcy e-booków na platformie IBUK Libra, Legimi czy Wolne Lektury, przekonać się jak działa portal KrakówCzyta.pl, a także wziąć udział w przygotowanych specjalnie na tę okazję zajęciach w Strefie Dziecięcej oraz w warsztatach pisania recenzji. Przygotowaliśmy dla Was również kilka niespodzianek. Jakich? Śledźcie fanpage KrakówCzyta.pl, aby być na bieżąco!

Czwartek - Krowoderska Biblioteka Publiczna Sprawdź, co wypożyczysz na stoisku KrakówCzyta.pl 27 października 2016 - (krakow-nhbp.sowa.pl) - godz.: 10:00-17:00

Piątek - Nowohucka Biblioteka Publiczna Sprawdź, co wypożyczysz na stoisku KrakówCzyta.pl 28 października 2016- godz.: 10:00-19:00

Sobota - Śródmiejska Biblioteka Publiczna Sprawdź, co wypożyczysz na stoisku KrakówCzyta.pl 29 października 2016 - godz.: 10:00-19:00

Niedziela - Podgórska Biblioteka Publiczna Sprawdź, co wypożyczysz na stoisku KrakówCzyta.pl 30 października 2016 - godz.: 10:00-17:00 - WIRTUALNY REGAŁ Z KSIĄŻKAMI

PROGRAM TOWARZYSZĄCY

27 PAŹDZIERNIKA 2016 (czwartek)

Godz.: 10:00 - Warsztaty tworzenia okładek
Zapraszamy dzieci oraz młodzież na warsztaty tworzenia makaronowych okładek! Podczas zajęć samodzielnie zaprojektujecie okładki ulubionych książek, a następnie wykonacie je za pomocą technik klejenia i malowania makaronu. Stwórzcie swoje małe dzieła sztuki!

Godz.: 11:00 - Warsztaty tworzenia zakładek do książek
Młodsze dzieci zapraszamy na warsztaty tworzenia zakładek. To wspaniała okazja do samodzielnego stworzenia wyjątkowej zakładki, która umili wam czytanie.
Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

28 PAŹDZIERNIKA 2016 (piątek)

Godz.: 10:00-12:00 - „Książki zamknięte w dłoniach”
Zapraszamy na warsztaty tworzenia miniaturowych książek. Spotkanie poprowadzi dr Dorota Kamisińska. Podczas zajęć uczestnicy podejmą próbę przekazania myśli i wartości. Za pomocą różnych technik plastycznych przygotują autorskie miniaturowe książki.
Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Godz.: 10:00-12:00 - „Moja książka z wyobraźnią”
Zapraszamy na warsztaty origami. Uczestnicy poznają japońską technikę składania papieru. Dowiedzą się, jak z kartki papieru można wykonać autorską książkę. Warsztaty pozwolą dziecku na twórcze spędzenie wolnego czasu i dadzą poczucie satysfakcji z własnoręcznie wykonanej pracy.
Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

29 PAŹDZIERNIKA 2016 (sobota)

Godz.: 10:00-10:50 - Jak pisać recenzje? Warsztaty z elementami webwritingu.
Warsztaty poprowadzi Paulina Matysiak - autorka bloga o książkach i życiu literackim Zaginam Rogi.
Lokalizacja: Targi Książki. Sala Lwów B - plan hali
Wstęp wolny.

Godz.: 16:00 -18:00 - Jak powstaje komiks? Interaktywne warsztaty dla dzieci i młodzieży
Warsztaty poprowadzą znawcy i miłośnicy komiksów: Michał Jankowski i Jędrzej "Yen" Chojnacki. W programie m.in. poznanie historii komiksów, omówienie części składowych, a także interaktywne tworzenie scenariusza i przykładowej planszy komiksu. W części praktycznej – tworzenie własnego scenariusza komiksu.
Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

30 PAŹDZIERNIKA 2016 (niedziela)

Kreatywne pisanie z Loesje: Warsztaty krótkich form
Godz.: 14:00-14:50 - dzieci 9-12 lat,
Godz.: 15:00-16:00 - młodzież 13-15 lat.

Zapraszamy dzieci i młodzież na zabawę skojarzeniami słownymi i wspólne pisanie krótkich tekstów. Kreatywne pisanie z Loesje pobudza twórcze myślenie, inspiruje do zabawy schematami językowymi i wyrażania swoich myśli w postaci krótkich, niek­onwe­ncjo­naln­ych tekstów.

TARGI KSIĄŻKI

MAPA DOJAZDU

PLAN HALI

Partnerzy: KBF, Wolne Lektury, Ibuk Libra, Legimi, Zaginam Rogi, w.bibliotece.pl, Sokrates IT