07.10.2016Z książką i katalogiem za pan brat

Obecnie biblioteki publicznego odchodzą od kartkowego systemu wypożyczania decydując się na zakup programu umożliwiającego wypożyczanie książek przy użyciu specjalnego programu komputerowego co skutkuje usprawnieniem obsługi czytelników. W związku z tym znaczenia nabiera umiejętność samodzielnego korzystania z katalogu komputerowego, aby w pełni czerpać z możliwości i ułatwień, które daje czytelnikowi biblioteka. Właśnie tego problemu dotyczyła lekcja biblioteczna przygotowana dla klas pierwszych Gimnazjum w Ślesinie. Celem lekcji było zapoznanie uczniów ze stroną internetową oraz z katalogiem komputerowym biblioteki co zaprocentowało nabyciem umiejętności rezerwacji i zamawiania książek przez Internet. Nie samym Internetem jednak człowiek żyje więc aby młodzi nie zapomnieli, że wiadomości można pozyskiwać także z książek, umożliwiłyśmy im przećwiczenie wyszukiwania haseł w indeksie i skorowidzu w książkach popu­larn­onau­kowy­ch. Zadaniem było utworzenie wspólnego hasła kończącego zajęcia.

lekcja buiblioteczna gimnazjum 001.jpg

lekcja buiblioteczna gimnazjum 001.jpg lekcja buiblioteczna gimnazjum 001