07.10.2016Piątkowy wieczór w bibliotece

W piątkowy wieczór(18.03.2016 r.), w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Ślesin, zorganizowane zostały zajęcia plastyczno-literackie o tematyce świątecznej. Dzieci, które zdecydowały, że ten wieczór chętnie spędzą na wspólnej zabawie z nami, na pewno nie wróciły do domu zawiedzione.

Pierwszym zadaniem było wykonanie pięknego kwiatu oraz kurczaka z papieru, które udekorowały pojemniki, w których bujnie rosła pielęgnowana przez bibliotekarki od tygodnia rzeżucha. Wycinanie i sklejanie pochłonęło jednak wszystkim tyle energii, że nie dane nam było dokończyć całości i koniecznie, teraz i już, trzeba było jeść i pić. Światło lamp zastapiły świece i w tak przytulnej atmosferze zjedliśmy wspólną kolację. Najedzeni, zadowoleni i uśmiechnięci dokończyliśmy nasze dzieło (zdjęcie pod tekstem) i przyszła kolej na następne zabawy. Dzieci uzbrojone w latarki i zaopatrzone w mapy wyruszyły na poszukiwanie ukrytych w bibliotece skarbów. Bieganie po ciemnej bibliotece okazało się tak ciekawe, że zmianie uległ plan zajęć i szukaliśmy różnych rzeczy aż do momentu, kiedy to po swoje pociechy przyjechali rodzice.

Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas zajęcia przypadły Wam do gustu i już teraz zapraszamy na Ogólnopolską Noc Bibliotek, która będzie miała miejsce 4 czerwca.

Za wspólną zabawę dziękujemy :)😊

DSCN3028.jpg DSCN3028