27.10.2016Wolne Lektury już w Lipowej.

Szanowni Państwo,
bardzo miło nam poinformować, że nasza biblioteka przystąpiła do projektu Wolne Lektury. Od dziś włączona została usługa, dzięki której wchodząc do katalogu znajdującego się na stronie naszej biblioteki bibl­iote­kali­powa­.pl, odnaleźć można wiele utworów, w tym lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, w wersji elektronicznej. Zasoby dostępne są całkowicie za darmo. Wszystkie utwory zamieszczone w bibliotece Wolne Lektury można zgodnie z prawem bezpłatnie przeglądać, słuchać, ściągać na swój komputer, a także udostępniać innym i cytować. Wolne Lektury to projekt fundacji Nowoczesna Polska realizowany pro publico bono, we współpracy z Biblioteką Narodową, Biblioteką Ślaską oraz Biblioteką Elbląską pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.
Więcej informacji na wolnelektury.pl.