Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie
ul. W. Jagiełły16
33-240 Żabno
50.1333 20.9
WYDARZENIE
2016-11-16
T17:30
09.11.2016Robert Makłowicz w podróży do Żabna
[awatar]
Żabno M-GBP

„Z gwiazdami zaczytani" to projekt, dzięki któremu mieszkańcy gmin Żabno, Dąbrowa Tarnowska, Radłów i Borzecin mogą wziąć udział w wielu prze­dsię­wzię­ciac­h kulturalnych. Jednym z nich będzie spotkanie z Robertem Makłowiczem - dziennikarzem, autorem książek i programów telewizyjnych o tematyce kulinarnej, kulturowej i historycznej.

Pochodzi on z rodziny o korzeniach polskich, ukraińskich, ormiańskich, węgierskich i austriackich. Studiował prawo oraz historię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Mieszka w Krakowie oraz w jednej z wiosek na półwyspie Pelješac w chorwackiej Dalmacji.
Robert Makłowicz to niezwykła osobowość telewizyjna. Odwiedził 6 kontynentów i kilkadziesiąt państw. Jego ogromna wiedza i erudycja oraz niek­onwe­ncjo­naln­y sposób prowadzenia opowieści cieszą się dużym uznaniem u telewidzów i czytelników. Nieodparty urok a także cięty dowcip sprawiają, że cały czas budzi żywe emocje.
W latach 1998–2008 był gospodarzem popularnego niedzielnego cyklu reportaży „Podróże kulinarne Roberta Makłowicza". Od 2008 prowadzi w TVP2 program telewizyjny „Makłowicz w podróży". Jest autorem wielu publikacji m.in.: „C.K. Kuchnia", „Podróże kulinarne Roberta Makłowicza. Smak Węgier", „Cafe Museum", „Dalmacja. Książka kucharska".

Spotkanie zorganizowane przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie odbędzie się 16 listopada o godz. 17:30.
plakat_autor6.jpg


plakat_autor6.jpg plakat_autor6
jpg, 1.4 MiB, 1712x2410
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Żabno M-GBP

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo