Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej
Lipowa 708
34-324 Lipowa
2016-12-12
29.11.2016Spotkanie z Panem Władysławem Motyką.
Lipowa GBP

12 grudnia Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej zaprasza na ostatnie w tym roku spotkanie autorskie. Tym razem gościć będziemy pochodzącego z Milówki regionalistę, Pana Władysława Motykę. Spotkanie, na które wstęp jest bezpłatny, odbędzie się o godzinie 17:00.
Pan Władysław jest absolwentem historii i podyplomowych studiów administracji publicznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W latach 2005 – 2011 pełnił funkcję wiceprezesa Związku Podhalan w Polsce, którego obecnie jest Honorowym Członkiem. W roku 1992 założył Beskidzkie Towarzystwo Oświatowe, które podejmuje inicjatywy związane z upow­szec­hnia­niem­ kultury, sztuki, czy ochroną dóbr kultury i tradycji. Władysław Motyka jest autorem takich książek, jak – Tam trza kwitnoć ka sie rośnie. Podhalański ruch regionalny na Żywiecczyźnie, Tu był Piotr. Związki Jana Pawła II z Żywiecczyzną i Beskidami , Śpiewnik górali polskich, Góralski chodnicek Jegomościa Władysława Zązla, Za nasom ślebode, za Ojcyzne miłom. Tradycje górskie i góralskie w Wojsku Polskim, Śpiewnik karpacki, Józef Szczotka (1893-1965) - Piewca góralszczyzny.
Spotkanie połączone będzie z promocją najnowszej książki Pana Władysława Beskidy i Tatry straż góralskiej watry. Jest to jego ósma publikacja, tym razem poświęcona Związkowi Podhalan i jego rozwojowi na obszarze góralszczyzny polskiej. Autor ukazuje liczne związki górali z Beskidów i Podhala oraz proces skupienia w Związku Podhalan wszystkich grup górali polskich. Mocną stroną książki są unikatowe fotografie, zwłaszcza z czasów II Rzec­zypo­spol­itej­ oraz mapy, ukazujące zasięg działania ZP, przygotowane specjalnie do tego wydawnictwa.
Podczas spotkanie będzie możliwość zakupu najnowszej książki Pana Motyki oraz zdobycie podpisu autora.
Motyka Okadka.jpg

Motyka Okadka.jpg Motyka Okadka